Quantix 5

Garmin şirketi tarafından resmi olarak duyurulan Quantix 5 akıllı saati piyasayada bulunan rakiplerinden farklı bir kullanım alanı sunuyor.

Giyilebilir teknolojininde yavaş yavaş piyasayada yer edinmesinden sonra bir çok büyük teknoloji şirketi akıllı saat üreterek piyasaya sunmaya başlamıştı. Giyilebilir teknoloji denilince akla ilk gelen firmalar Samsung ve Apple olsada bu iki büyük teknoloji devinin yanı sıra bir çok firma giyilebilir teknoloji üzerinde harıl harıl çalışıyorlar.

Garmin şirketinin yeni akıllı saati Quantix 5 resmen tanıtılırken akıllı saat diğer rakiplerine göre ilginç özellikler barındırıyor.Garmin Quantix 5

Garmin Quantix 5 teknik özellikleri

Garmin Quantix 5 diğer rakiplerinden farklı olarak gündelik hayatın yanı sıra özellikle denizcilik için tasarlandığını görüyoruz. Teknelerde ve botlarda kullanılmak için  tasarlanan Garmin şirketinin yeni akıllı saati oldukça dikkat çekiyor.

Quantix 5 denizcilikle alakalı seyir defteri, rota sistemleri gibi oldukça dikkat çeken denizcilik teknolojisiyle uyum içerisinde çalışan akıllı saatte otomatik pilot özelliğinin yanı sıra hız,derinlik ve rüzgar ölçme gibi özellikler barındırıyor.

Garmin Quantix 5 denizcilik için tasarlanmış olsada gündelik yaşam ile de uyum sağlıyor. Bildirim desteği gibi özellikleri sahip olan akıllı saatin en ilginç yanı Android Wear işletim sistemi yerine Garmin‘in kendi geliştirdiği bir işletim sistemiyle çalışıyor olması.

İlginç özelliklere sahip olan Garmin Quantix 5’in iki farklı modeli bulunuyor. Paslanmaz çelikten yapılan modeli 850 dolar iken normal fiyatı 600 dolarçıkış fiyatıyla satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.