Galaxy S8

Samsung’un tasarımda radikal değişikliğe gittiği Galaxy S8 ve S8 Plus’ta Home tuşuna yer vermemişti. Şimdi ise Galaxy S8 ve S8+’da Home tuşu olsaydı nasıl görünürdü? Diye merak edenler için Home tuşlu bir S8 konsepti hazırlandı.

29 mart tarihinde tanıtılan Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın tasarımları çok beğenilirken iki cihazdada Samsung ile özdezleşen Home tuşunun kaldırılmasıda dikkat çeken detaylardan biriydi. Peki ya Galaxy S8’de Home tuşu olsaydı nasıl görünürdü?

Galaxy S8

Galaxy S8’de Home tuşu olsaydı böyle görünürdü

Samsung, 29 Mart tarihinde dünya ile birlikte ülkemizdede tanıtılan amiral gemi modelleri Galaxy S8 ve S8+‘nın özellikleri üst seviyedeydi. S8 ve S8+ üstün özelliklerinden çok farklı tasarımlarıyla oldukça konuşulmuştu.

Çerçevesiz tasarımlarıyla oldukça beğenilen S8 ve S8+’da en çok dikkat çeken detaylardan biri ise Samsung ile özdezleşen Home tuşunun bulunmayaşıydı. Home tuşuna yer vermeyen Samsung, bunu tamamlamak için sanal tuşlar kullanmıştı. Peki ya S8 ve S8+ Home tuşuna sahip olsaydı nasıl görünürdü?

Galaxy S8 Home tuşu

Bunu merak edenler için hazırlanan Home tuşlu S8 konsepti oldukça dikkat çekti. Home tuşlu S8 konseptine baktığımızda hap şeklinde Home tuşuna sahip olan Galaxy S8 konseptinin Home tuşsuz S8’den pek bir farkının bulunmadığını söylemek mümkün.

Samsung, S8’in konseptini belirlemeden önce muhtemelen bu tür konseptler üzerinde oldukça çalışmış. Zira Home tuşundan vazgeçmek kullanıcılar için olumsuz olarak karşılanabilirdi. Eğer bu radikal değişikliği kullanıcılar benimsememiş olsaydı bu durum Samsung için hiç iyi olmazdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.