Samsung’un, bir hafta önce tanıttığı Galaxy S8’in çerçevesiz oluşu çok beğenilirken bazı tartışmalara da neden oldu. İlginç sağlamlık testleriyle bilinen Techrax adlı Youtube kanalı Galaxy S8’i sağlamlık testinden geçirdi.

Samsung Galaxy S8 sağlamlık testinden geçirildi

TechRax adlı Youtube kanalı tarafından çekilen videoda S8’e çeşitli testler yapılıyor. Galaxy S8 bıçaklı testten ilk darbelere başarılı bir şekilde dayanırken gelen sert darbelerin ardından S8’in arka camının çatladığı görülüyor.

S8 bıçaklı darbelerin ardından çekiçli sağlamlık testinden de geçiriliyor. S8 çekiç darbelerine karşı direnç göstersede ardından gelen sert darbelerin ardından akıllı telefonun ekranı kırılıyor.

TechRax Youtube kanalı daha önce Galaxy S8 ve İphone 7‘yi düşürme testine tabii tutmuştu. Galaxy S8 ve İphone7 Plus‘ında düşürme testinden geçiren TechRax’ın acımasızca testleri oldukça seyrediliyor.

Kısa zaman önce tanıtılan S8 ve S8 Plus bir çok yeniliğide beraberinde getirmişti. Suya ve toza karşı dayanıklı olan her iki akıllı telefonuda Gorilla Glass 5 koruyor. İnce yapılarına rağmen sağlam oldukları gözlenen S8 ve S8+’nın özellikleride üst seviyede S8, 5.8 inçlik ekrana sahipken S8 Plus, 6.2 inç boyutunda dev bir ekrana sahip. Her iki cihazada güç veren Exynos 8895 işlemcinin yanı sıra ABD’de ki versiyonlarına Snapdragon 835 işlemcisi güç veriyor. 12 megapiksel arka kameraya sahip olan cihazların kameraları Galaxy S7 kamerasıyla aynı kalitede.

TechRax’ın S8 sağlamlık testi videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.