Galaxy S8

Samsung’un amiral gemi modeli Galaxy S8’de yaşanan renk sorunu hatası yayınlanacak bir güncelleme ile sorunu ortadan kaldırılacağı açıkladı. Tüm detaylarıyla haberimizde.

Tasarım ve teknik özellikleriyle 2017 yılına damgasını vuracak akıllı telefonlarından biri olan Galaxy S8 piyasaya sunulduktan sonra ufak tefek yazılımsal sorunlar ortaya çıkmaya başladı. S8’de yaşanan yazılımsal sorunlarını hemen ortadan kaldırmak isteyen Samsung firması elini çabuk tutarak kullanıcılarını kızdırmamaya kararlı.

Galaxy S8’de oluşan kırmızı nokta sorunu güncelleme ile çözülecek!

Bir kaç gün önce Güney Kore’de satışa sunulan Galaxy S8‘i alan kullanıcılar, S8’in ekranında  kırmızı renk tonu oluştuğu şikayetleriyle gündeme geldi. Bu sorunu çok geçmeden kabul eden Samsung firması, sorunun donanımsal bir arızadan kaynaklandığını iddialarını yalanyarak sorunun yazılımsal olduğunu bunuda yayınlayacakları bir güncelleme ile hal edeceklerini açıkladı.

Sorunun üretim hatası olmadığının yalanlamasının ardından bir hafta içerisinde yayınlanması beklenen güncelleme sayesinde S8’lerde oluşan kırmızı renk tonu hatasını gidermeyi hedefleniyor.

Söz konusu güncelleme ile birlikte renkleri dengeleyerek beyaz renk sorunu ortadan kaldırılacak. Güncelleme ile birlikte kullanıcılar istedikleri zaman renkleri Manuel olarak değiştirmeleri için olanak sağlanak.

Galaxy S8’den kırmızı renk tonu giderilmezse ne olacak?

Samsung tarafından yapılan açıklamada sorunun üretim hatası olmadığı belirtildi. Ancak güncelleme ile birlikte sorunun devam etmesi halinde cihazlarında söz konusu sorunu yaşayanlara ücretsiz olarak yeni ürün ile değiştirilerek kullanıcıların mağdur olmalarının önüne geçilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.