İphone 7 ve Galaxy S8 test

Samsung’un kısa zaman önce tanıttığı Galaxy S8 ve S8 Plus amiral gemileri ile Apple’ın 2016 yılının son baharında tanıttığı İphone 7 Plus amiral gemisi sağlamlık testinde karşıya geldiler.

Galaxy S8 ve İphone 7 düşürme testi!

Galaxy S8‘in %85‘in üzerinden oluşan ekranıyla düşürme ve darbelere karşı çabuk zarar görebilir yorumlara yol açarken İphone 7 çerçevesi sayesinde daha sağlam olarak gözüküyor. TechRax isimli Youtube kanalı S8 ve İphone 7’yi aynı düşürme testine tabii tutarak videoya çekti.

Galaxy S8 ve İphone 7‘nin düşürme testinde şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıktı. İlk düşürme testinde her iki akıllı telefon bir kaç çizik dışında hala çalışmaya devam ediyor. Ancak ikinci düşürme testinde İphone 7 çalışmaz hale geliyor ancak Galaxy S8 hala çalışmaya devam ediyor.

Galaxy S8 Plus ve İphone 7 Plus düşürme testinde yaşananlar

S8 ve İphone 7’nin büyük ekranlı üst modelleri olan akıllı telefonları EverythingApplePro Youtube kanalı düşürme testinden geçirdi. Sonsuz adı verilen İnfınity Display ekrana sahip ve dev  ekranıyla S8 Plus’ın bu testte nasıl performans gösterdiğini bizde merak ettik.

 Büyük ekranlı her iki akıllı telefonun düşürme testinde ilk düşürmede iyi performans sağlıyor ve hala çalışmaya devam ediyorlar. Ancak 3.5 metre yüksekten düşürülen Galaxy S8+ ve İphone 7 Plus ilginç bir performans sağlıyor. İtiraf ediyoruz, 3.5 metreden sonra S8 Plus’ın dağılacağını ve çalışamaz hale geleceğini düşündük. Ancak bu testten İphone 7 Plus sağ kurtulamayarak çalışamaz hale gelirken, Galaxy S8 Plus hala çalışmaya devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.