Galaxy S8 Plus

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden Samsung’un yaklaşık 1.5 ay önce tanıttığı Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus daha satışa sunulmuş değil. Ancak bir çok ülkede ön siparişe sunulan iki akıllı telefon arasında dostane bir rekabet yaşanıyor.

Galaxy S8 Plus ön siparişte Galaxy S8’i geride bıraktı!

Tanıtıldıktan sonra kısa zamanda bir çok ülkede ön siparişe sunulan S8 ve S8+’nın satışa sunulmasına saatler kala Galaxy S8+‘nın daha çok ilgi görerek ön siparişte küçük kardeşi Galaxy S8‘i geride bıraktığı ortaya çıktı.Galaxy S8+

Samsung tarafından henüz bir açıklama yapılmasada Samsung’un ABD şubesi tarafından yapılan açıklamada S8 Plus’ın daha ilgi gördüğünü belirtti. Galaxy S7‘nin ön sipariş rakamlarını çoktan aşan Galaxy S8 ve S8+‘nın satışa çıkması durumunda ilginin çok daha artacağı belirtiliyor.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın arasında ki farklar nelerdir?

Büyük ekranı dışında pek bir fark görülmesede özellikle büyük ekranlı akıllı telefon seven kullanıcıların tercihi olan Galaxy S8 Plus‘ın ekranı 6.2 inç iken küçük kardeşi Galaxy S8’in ekranı ise 5.8 inç.

Her iki akıllı telefonda gücünü Snapdragon 835 yongasetinden almakla beraber küresel versiyonlarının gücünü Exynos 8895‘ten aldığını belirtelim.Galaxy S8

S8+’nın biraz daha iyi olduğu nokta ise batarya S8, 3000 mAh bataryaya sahipken S8 Plus’ın bataryası ise 3500 mAh.

Her iki akıllı telefonun ortak özelliklerine bakacak olursak Android 7.0 Nougat kutudan çıkan akıllı telefonların arkasında 12 megapiksel, önünde ise 8 megapiksel kameralar bulunuyor.

4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızayla gelen Galaxy S8 ve S8+’nın fiyatlarıda pahalı olduğunu belirtelim.

Galaxy S8’in fiyatı 3.399 TL iken Galaxy S8+’nin fiyatı ise tam 4.999 TL.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.