Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 için 1 MB boyutunda acil güncelleme yayınlandı.

29 2017’de tanıtılan amiral gemi modeli Galaxy S8’de yaşanan bir sorun S8’in kullanıcılarının canını sıkmayı başlayınca Samsung duruma el atarak söz konusu sorunu ortadan kaldırmak için küçük bir güncelleme yayınladı.

Galaxy S8 için yayınlanan 1 MB’lik güncelleme çok önemli

Samsung’un 29 Mart tarihinde tüm dünya ile birlikte ülkemizdede lansmanı yapılan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ bir kaç günönce satışa sunulmuştu. Ülkemizdede satışa sunulan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ta bir sorunun ortaya çıktığı dillendirilmeye başlanmıştı. Samsung tarafından satışa sunulan S8’i kullanmaya başlayan kullanıcılar DQA (Device Quality Agent) yani durmaya devam ediyor sorunuyla karşılaşan kullanıcıların çoğu bu durumla karşılaşmaya başlayınca Samsung firması, acil bir güncelleme yayınladı. Yaklaşık 1 MB boyutunda olan güncelleme söz konusu hatayı giderdiği belirtiliyor.

Galaxy S8 güncelleme

Ota üzerinden dağıtımına başlanan 1 MB’lik güncelleme sayesinde 30 saniyede bir tekrarlanan DQA sorununu ortadan kaldırıyor. Galaxy S8’e gelen güncelleme size ulaşmadıysa Galaxy App üzerinden kontrol edip söz konusu güncellemeyi alabilirsiniz. Bu hatanın Galaxy S8’de oluşan ilk yazılım hatası olmadığını belirtelim. Zira daha önce S8’de oluşan kırmızı nokta sorunuyla ilgili gelen eleştirilerde sorunun donanımsal olduğu ileri sürülsede Samsung bunu yalanlayarak söz konusu sorunun yazılımsal olduğu ve en kısa zamanda yayınlanacak olan bir güncellemeyle kırmızı nokta sorunu çözüleceğini açıklanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.