Galaxy S8 ve Galaxy S8+

Samsung tarafından özel bir etkinlikle tanıtılan Galaxy S8 ve S8+’nın kavisli ve çok ince tasarımından dolayı oldukça beğenilmişti. Peki bu kadar ince olan bir akıllı  telefon bozulduğunda nasıl onarılır hiç merak ettiniz mi?

Galaxy S8 ve S8+ parçalara ayrıldı

Galaxy S8‘in çerçevesiz tasarımından dolayı bozulduğunda veya bataryası değiştirilmek istenildiğinde cihaza zarar vermeden nasıl açılıp tamir edilebilir sorularına cevap bulabilmek için Ifixit, Galaxy S8 ve Galaxy S8+‘nın içini açarak baktı.

Galaxy S8 vs Galaxy S8+

Ifixit, yaptığı testte öncelikle Galaxy S8 ve S8+‘nın içleri tıpkı dışları gibi aynı olduğunu belirterek S8+’nın sadece daha büyük pilinin olduğunu bununda ekranın daha büyük olmasına bağladılar.

Galaxy S8

Her iki akıllı telefonu açarak içini inceleyen Ifixit, iki cihazın sadece içine bakmak için açmadılar tabi. Galaxy S8 ve ya S8 Plus‘tan birini alan kullanıcıların bir gün akıllı telefonları bozulduğunda tamirlerinin nekadar zor olduğunu göstermek için bu testi gerçekleştirdiler.

S8

Ifixit, S8 ve S8+’nın kavisli camdan oluşan ekranına zarar vermeden açıp tamir etmek neredeyse imkansız olduğunu belirtti. Bir çok parçanının bağımsız olarak kolay olarak sökülebilirken bataryanın çıkarılması çok zor olduğunu belirten Ifixit, ön cama zarar vermeden bu işlemi yapmak çok zor olduğunu ve hiçte kolay olmayacağını belirtti.

S8+

Sonuç olarak eğer bir Galaxy S8 ve ya S8+ alacaksanız cihazınız bozulduğunda kesinlikle kendiniz açıp tamir etmeye çalışmayın cihazınıza telafisi olmayan bir zarar verirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.