Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus

29 mart da Samsung tarafından resmi olarak tanıtılan Galaxy S8 ve S8 Plus daha piyasaya çıkmadan ön siparişte rekora imza attı.

Galaxy S8, Güney Kore’de rekor kırdı!

Güney Kore’li internet sitesi Hangyunk’un aktardığına göre Galaxy S8 ön siparişe verildiği ilk iki günde 550 bin kişi tarafından sipariş edildi. Bu sayıya baktığımızda Galaxy S7’den çok daha fazla rağbet ettiğini Gördüğümüz S8, S7’den 5,5 kat daha fazla fark ön sipariş edilirken Note 7’ye göre ise 2,75 kat daha fazla ön siparişte rağbet görmüş durumda. Samsung’un, S8 ve S8 Plus’ta radikal değişikliklere imza attığını biliyoruz. S8 Plus’ın ekran boyutuna baktığımızda 6.2 inç büyüklüğünde kavisli bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Galaxy S8’in ekran boyutu ise 5.8 inç büyüklüğünde yine S8 Plus’ta olduğu kavisli ekrana sahip olan her iki cep telefonun çerçevesiz olmasına karşın kavisli olmalarından  dolayı çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

En fazla ilgiyi Galaxy S8 Plus’ın 6 GB RAM’li ve 128 GB dahili hafızalı versiyonun gördüğü belirtiliyor.

Galaxy S8 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

21 Nisan’da ülkemizdede satışa  sunulucak olan  Galaxy S8 ve S8+‘nın fiyatlarıda oldukça pahalı olacak. S8 Plus’ın fiyatı 4.999 TL iken S8’in fiyatı ise 4.399 TL.

Bu fiyatların çok pahalı olduğunu söyleyebiliriz, Zira yükselen dövizin etkiside fiyata yansıdığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.