Galaxy Note 8

Bir kaç gün önce resmi olarak tanıtılan ve Home tuşu bulunmayan Galaxy Note 8 ile ekran görüntüsü nasıl alınır? Detaylar yazımızda.

Uzun süre konuşulduktan sonra, tanıtılan Note 8 modeli tasarımıyla ve teknik özellikleriyle çok ilgi gördü. 18:9 formatında Infinity Display ekrana sahip olan cihazda fiziksel home tuşu bulunmuyor. Home tuşunun bulunmadığı Galaxy Note 8 ekran görüntüsü nasıl alınır? Soruları cihaz satışa çıktıktan sonra çok sorulmaya başlanacak ama sorular daha gelmeden bu sorunun cevabını verelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Samsung Galaxy Note 8 nihayet resmi olarak tanıtıldı

Galaxy Note 8 ekran resmi almak

Note 8’de home tuşunun bulunmayaşı ekran görüntüsü alma işlemini zorlaştıracağını düşünsekte, aslında durum hiçte öyle değil.

Note 8 ile ekran görüntüsü almak

Galaxy Note 8 ekran görüntüsü almak için iki seçenek var, ilk seçenekle cihazla birlikte gelen S-Pen kaleminu çıkartıp akıllı seçim modunu aktifleştirmek ve ekran görüntüsünü almak, ancak S-Pen ile uğraşmak istemiyorsanız başka bir alternatif daha var.

Note 8’den ekran görüntüsünü almak için hiçte yabancı olmadığımız  bir yöntemi kullanmamız gerekiyor ama bir farkla.

Home tuşu bulunmayan cihazda, güç ve ses tuşları var, yani ekran görüntüsünü bu tuşlarla almak gerekecek.

Note 8’den ekran görüntüsünü çekmek için güç ve ses yükseltme tuşlarına aynı anda 2 saniye boyunca basmanız gerekiyor.

2 saniye boyunca ayni anda güç ve ses yükseltme tuşlarına baştıktan sonra, cihazdan fotoğraf çeker gibi bir ses gelecek ve bu sesi duyar duymaz tuşları bırakıp galerinize göz atmanız yeterli olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.