Galaxy Note 8

Güney Koreli teknoloji devlerinden Samsung’un merak ile beklenilen yeni akıllı telefonu Galaxy Note 8 ne zaman çıkacak? Sorusu henüz tam olarak netleşmemişken, cihaz hakkında dikkat çekici bir bilgi geldi.

Uzun süre gelip gelmeyeceği tartışılan Samsung Galaxy Note 8’in pazara çıkacağının belli olmasından sonra, cihazın tasarımı ve teknik özellikleri hakkında sızıntılar peş peşe gelmişti. Oldukça iddialı bir tasarıma sahip olan phablet akıllı telefonun en dikkat çeken özelliği ise, çift arka kamera kurulumuna sahip olmasıydı.

18.9 ekran formatıyla geleceği neredeyse kesin olan Galaxy Note 8 tanıtım tarihi konusunda netleşmiş bir bilgi bulunmasada cihazın tanıtım tarihinin Ağustos ayının 23’ünde gerçekleştirilecek olan Unpacked 2017‘de tanıtılabileceği iddia ediliyordu. Ancak son gelen bilgilere göre Galaxy Note 8’in tanıtım tarihinin ertelenebileceğini gösteriyor, gelen yeni bilgiler Note 8’in Eylül ayı içerisinde tanıtılabileceğini göstermekte. Eğer yeni gelen bilgiler doğruysa Galaxy Note 8 ne zaman çıkacak Sorusu biraz daha karanlıkta kalacak ve cihaz Eylül ayı içerisinde resmi olarak tanıtılacak.

Samsung Galaxy Note 8 teknik özellikleri

Note 8’in tasarımına değinecek olursak, cihazın tasarımı bize hiç yabancı gelmeyecek. Zira 2017 yılının ilk aylarında tanıtılan Galaxy S8 ve S8 Plus‘ın tasarımlarına benzer bir tasarıma sahip olacak olan Galaxy Note 8 modelini S8’den ayıracak olan en dikkat çeken detay ise, cihazın arkasındaki çift kamera olacak. 6 GB RAM‘e sahip olan cihaz gücünü ise, Qualcomm’un Snapdragon 836 ve Exynos 8895 yongasetlerinden alması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.