Kodak Ektra

Ünlü fotoğraf makinesi üreticisi Kodak’ın profesyonel çekimler yapabilen akıllı telefonu satışa sunuldu.

Kodak şirketi, uzun zamandan beri profesyonel fotoğraf makineleriyle bilinen bir firma. Kameranın cep telefonlarıyla buluştuğu ilk dönemlerde cep telefonlarla profesyonel çekimler çekmek bir yana günlük fotoğraflar için kullanmak bile zordu. Aradan yıllar geçti ve akıllı telefonlar klasik cep telefonların yerini aldıktan sonra 5.6 yılda oldukça iyi seviyeye geldiler. Piyasayada profesyonel çekimler yapabilen onlarca akıllı telefon olduğunu biliyoruz. Ancak bu defa ki akıllı telefon bir fotoğraf makinesi üretisinden geldi ve oldukça merak uyandırdı. Kodak’ın ürettiği Ektra modeli tahmin edildiği gibi kamera odaklı ve profesyonel çekimler yapmak için tasarlanmış.

Kodak Ektra fiyatı

Kodak Ektra Amerika’da satışa sunuldu

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında tanıtılan Kodak Ektra daha sonra Aralık ayında Avrupa’da satışa sunulmuştu. Nisan ayında Amerika birleşik devletlerinde satışa sunulması beklenen Ektra bir aylık gecikmeden sonra satışa sunuldu. Kodak Ektra tanıtıldığında çıkış fiyatı 550 dolar olarak belirlensede cihazın fiyatında indirim yapılarak 400 dolar fiyat etiketine indirildiğin belirtelim.

Kodak Ektra özellikleri

Kodak ektra teknik özellikleri

İlk bakış bir fotoğraf makinesini andıran tasarıma sahip olan Ektra, profesyonel çekimler yapmak için arkasında 21 megapiksel kamera konumlandırılmış. Arka kamerası otofokuslu ve optik görüntü sabitleme özelliğinin yanı sıra 4 K video çekimlerde yapabilen arka kameranın yanı sıra ön kamerasıda 13 megapiksel olduğunu belirtmekte fayda var.

5 inç boyutunda 1080p çözünürlüklü ekrana sahip olan Ektra gücünü ise 6 çekirdekli Mediatek Helio X20 yongasetinden alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olan Kodak Ektra  Android 6.0 Marsmallow ile kutudan çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.