Facebook

Popüler sosyal medya devlerinden Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara yaklaşmış durumda, tüm detaylarıyla haberimizde.

Dünyanın dörtte biri Facebook’u kullanıyor

2000’li yıllardan sonra internetin popülerleştiği yıllarda Facebook‘u geliştiren Mark Zuckunberg bir kaç yıl içerisinde kurduğu sosyal medya platformuna milyonlarca üye kazandırmayı başararak Facebook’u günümüze kadar taşıdı. Kurulduktan sonra ki yıllarda yavaş yavaş gelişmeye başlayan sosyal medya platformu internetin tüm dünyada kullanılmaya başlanılması üzerine milyonlarca kullanıcı kazanarak adeta devleşti ve gücüne güç kattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Facebook TV yakında Show programları yayınlamaya başlayacak

Facebook’un resmi olarak açıkladığı rapora göre Facebook’un toplam kullanıcı sayısı 1.94 milyar olduğu ortaya çıktı. Dünya nufusunun 7.5 milyar kadar olduğunu hesaba katarsak dünyanın dörtte biri Facebook’u kullanıyor. 2016 yılının ilk çeyreğine göre 2017’nin ilk çeyreği %49 artarak  8 milyar dolar kâr etti. Geçen yılın ilk çeyreğine göre %17‘lik bir büyüme kayderek kullanıcı sayısını 1.94 milyara çıkaran Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı ise toplam 1.3 milyar.

Öte yandan Facebook’un satın aldığı ve sahip olduğu diğer sosyal medya platformlarınında çok ciddi bir sıçrama içerisinde olduğu ortaya çıktı.Facebook

Sosyal medya devi Facebook’un sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp‘ta oldukça ciddi kullanıcı sayılarına ulaştığını görüyoruz.

Instagram toplam kullanıcı sayısı 700 milyon olarak açıklanırken mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın toplam kullanıcı sayısı ise 1.2 milyar olduğu açıklanan istatistiklerle ortaya konuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.