Minnetar emoji

Popüler sosyal medya sitesi Facebook’ta son günlerde en çok kullanılan mor çiçek emojisi neyi ifade ediyor?.

Son bir haftadır çılgınca Facebook’ta kullanılmaya başlanan mor renkli çiçek emojisi neyi ifade ettiğini biz anlatalım istedik.

Son günlerde Facebook’a yeni eklenen mor renkli bir çiçek emojisi yeni olması sebebiyle çok fazla kullanılmaya başlanmış durumda, sizde bir defada olsa bu mor renkli çiçek emojisini görmüşsünüzdür.

Çoğunlukla İnanılmaz ve kızgınlık gibi emojilerle beraber Facebook’ta kullanılmaya başlanan mor çiçek emojisi aslında bir minnettarlık  emojisi olarak eklenildiğini biliyormuydunuz?

Bildiğiniz gibi bugün tüm dünyada ki annelere ithaf edilen bir gün olan anneler günü Facebook’ta bunu daha anlamlı hale getirmek için annelere özel olarak “Minnettarlık” emojisini kullanıma geçirerek anne olan kullanıcılarına jest yaptığı belirtiliyor.

Mor rengi ile bezenmiş çiçek emojisini kullanan çoğu kullanıcının söz konusu emojinin anlamını bilmeden sadece yeni olduğu veya çiçek şeklende olduğu için kullandığı sanılıyor.

Yani mor renkli çiçek şeklinde olan minettarlık emojisi olarak nitelendirilen emojinin son günlerde popüler olması anneler gününe özel olarak kullanıma sunulmuş olması olmadığı kesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.