Facebook'a işlanı özelliği geliyor

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Facebook her geçen gün dahada büyüyor. Hal böyle olunca sosyal medya platformuna talep daha da artıyor. Bu defa Facebook’a iş ilanı özelliği geldi.

Son yıllarda neredeyse her alana yönelen sosyal medya platformu Facebook bu defa iş ilanı özelliğiyle konuşuluyor. Facebook’a yeni eklenecek özellik sayesinde kullanıcılar gazeteye iş ilanı verir gibi Facebook’a iş ilanı reklamı vererek istediği elemanı bulmaya çalışacaklar.

Facebook iş ilanı özelliği ne işe yarayacak

LinkedIn tahtınada göz diken Facebook geçtiğimiz günlerde bu alanada yönelmişti. Ancak Facebook‘un son özelliği oldukça işlev görecek gibi. Zira bir milyar civarında üyesi bulunan Facebook buna ek olarak içinde barındırdığı sayfalar ve gruplar sayesinde milyonları bulan bu sayfa ve gruplar çok iyi üye çekiyorlar. Herhangi bir Facebook sayfası sahibinede görenecek olan Facebook iş ilanı özelliği olmadan zaten Facebook üzerinde binlerce işletmenin sayfaları var. Son gelen iş ilanı özelliği sayesinde iş verenler bir form doldurur gibi formu doldurup yayınlamak mümkün hale geliyor. Böylelikle iş verenler formu doldurup iş ilanı verecek ve istedikleri seviyede eleman bulabilme ihtimali dahada hızlı hale gelebilir.

Facebook iş ilanı özelliği şimdilik sadece ABD ve Kanada’da kullanıma sunulmuş durumda. Bu özelliğin kısa zamanda tüm ülkelerde kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: Slashgear

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.