Facebook TV

Sosyal medyanın en büyük ismi Facebook, neredeyse her alana el atmış durumda. Facebook’un son işlerinden biri olan Facebook TV için bir çok kategoride 20’den fazla program hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Facebook TV için Show programları hazırlanıyor

İnternetin gelişmesiyle birlikte kullanım oranı milyarı bulan internet kullanımı gelişmiş ülkelerde zirveye çıkarken gelişmekte olan ülkelerdede yavaş yavaş evlerede girmeye başladı. TV programlarını TV’den izleme oranları eskisi gibi yüksek olmadığı ve internetten yayınlanan programların izlenme rekorları kırdığını hepimiz duymuşuzdur.

Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Youtube ve Amazon gibi dev şirketler bu alana yönelerek internet TV hizmetleri vermeye başlamıştı. Sosyal medya devi Facebook’ta bir çok alanda olduğu internet TV’dede bende  varım dedi ve geçtiğimiz yıllarda Facebook TV‘nin duyurusunu yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: YouTube’un Yeni Hamlesi: YouTube Tv

Geçtiğimiz yıllarda duyurusu gerçekleştirilen Facebook TV bir çok ülkede test yayına başlaması üzerine söz konusu internet TV kanalının kullanıcılarını artımak için Facebook’un ciddi bir çalışma yürüttüğü belirtiliyor. Buna göre Facebook TV için bir çok kategoride 20’den fazla Talk Show programları hazırlanacak ve Facebook TV üzerinden seyircisiyle buluşacak.

İşini şansa bırakmak istemeyen Facebook, Talk Show programlarıyla çok sevilen ve çok izlenen bazı ünlü isimleride kadrosuna katmak için bazı görüşmeler yaptığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.