SnapChat

Facebook’un uzun zamandır peşinde olduğu SnapChat uygulamasını satın alamayınca söz konusu uygulamayı hedef alarak sonunda alt etmeyi başardı.

Facebook’un popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan SnapChat’i satın almak istediğini biliyoruz. Uzun ısrarlardan sonra SnapChat yönetiminden red cevabı alan Facebook, SnapChat’i hedef alarak uygulamanın en çok kullanılan özelliklerini sahibi olduğu sosyal medya uygulamalarına eklemeye başlamıştı.

Bu tavrından ötürü Facebook, sert eleştirilere maruz kalırken Facebook’un bir bildiği olduğu gelen son haberle belli oldu.

SnapChat hikayeler, Instagram hikayeler gerisinde kaldı

SnapChat uygulaması, dün yaptığı bir güncelleme ile kullanıcılarını oyalamaya çalıştığı eleştirilerine yol açarken SnapChat uygulamasının en çok kullanılan özelliklerinden biri olan hikayeler bölümünün Instagram’ın hikayeler bölümünden 34 milyon geride olduğu belirtiliyor. SnapChat ile özdezleşen özellikleri taklit eden uygulamaların söz konusu özelliğin fikir babasından daha çok kullanılması çeşitli tartışmalara neden oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SnapChat’e beklenen özellik sonunda geldi

Sevilen sosyal medya uygulamalarından biri olan SnapChat ugulaması, 2016 yılı boyunca %48 büyüme kayıt eden uygulama 2016 Yılının son çeyreğinde ve 2017 yılının son bir kaç ayı boyunca toplamda sadece 13 milyon yeni kullanıcı kazanabilmesi uygulamanın diğer rakipleri karşısında geriye kalmakla eleştirilerine yol açmıştı.

Facebook, daha önce WhatsApp ve Instagram gibi dev sosyal medya uygulamalarını satın aldıktan sonra SnapChat uygulamasınıda gözüne kestirsede istediğini alamamıştı. İstediği satın almayı gerçekleştiremeyen Facebook, söz konusu uygulamayı bitirmeye kararlı gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.