Facebook Messenger Lite

Sosyal medya platformu Facebook’un düşük hızlı internet ve düşük donanımlı Android’li akıllı telefonlar için geliştirdiği Messenger Lite uygulamasını kullanıma sundu.

Facebook Messenger Lite, Türkiye dahil 132 ülkede kullanıma sunuldu

Sosyal medya devi Facebook’un hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılmasından sonra PC’lerin ardından akıllı telefonlardada yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. Zamanla büyüyen Facebook uygulamasının Android versiyonu düşük donanımlı ve yavaş internet hızınde kullanmak neredeyse imkansız bir hal alınca Facebook bu duruma çözüm sunmak için düşük donanımlı akıllı telefonlar için Messenger Lite uygulamasını geliştirdi.

2016 yılının Ekim ayında tanıtılan Facebook Messenger Lite sadece bir kaç ülkede test amaçlı kullanıma sunulmuştu. Aradan geçen uzun zamandan sonra Facebook büyük ilgi gören uygulamayı içerisinde Türkiye’ninde dahil olduğu 132 ülke için kullanıma sundu.

Messenger Lite‘ın bir çok gelişmiş ülke içinde yayınlanmasının ardından Facebook’un bu uygulamayı sadece düşük donanımlı akıllı telefonlar için geliştirmediğini ortaya koydu. Zira söz konusu uygulamanın bir diğer versiyonu Facebook Lite’ı daha önce yayınlayan Facebook, Lite’ın çok ilgi görmesinden memnun kalmıştı. Facebook Lite büyük ilgi görerek milyonlarca indirilmeye ulaşması üzerine Facebook bunu bir ileri öteye taşıyarak Messenger’ında Lite versiyonunu geliştirmesi sürpriz değil. Düşük hızlı internet ve düşük donanım akıllı telefonlarda bile kolayca kullanılabilen Facebook Lite ve Messenger Lite sayesinde Facebook daha fazla kullanıcı sayısını elde etmek istediğini biliyoruz. Messenger’ın  Lite uygulamasını aşağıda ki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Facebook Messenger Lite indir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.