Facebook Messenger

Sosyal medya devi Facebook, dünyada en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerin başında geliyor. SnapChat’teki özellikleri kendi platformlarına getirmekle son dönemlerde gündemden düşmeyen Facebook, bu defa Facebook Messenger’a durum özelliği ekledi.

Facebook Messenger durum özelliği dikkat çekiyor!

Bundan kısa bir süre önce sahibi olduğu WhatsApp‘a resimli ve videolu durum özelliği ekleyen Facebook, WhatsApp’tan yazılı durum özelliğini kaldırmıştı. Yazılı durum özelliği tepkisi sürerken, sosyal medya devi bu defa Messenger’a durum özelliği ekledi.

Facebook Messenger durum

Facebook Messenger durum özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp‘a getirilen özellik ile benzer olan durum özelliği Messenger‘a giriş yapıldığında mesajlarında üst kısmında veya ortasında bulunan Günlük Durumuma Ekle butonuna tıkladığınızda kişisel bir görseli durumunuza ekleyebileceğiniz gibi, Facebook’un, sunduğu özel efektlerin üzerine yazılar yazıp durumunuzda paylaşabiliyorsunuz ve paylaştığınız durum 24 saat sonra kayboluyor.

Messenger durum özelliği

Görselde görüldüğü gibi bir butonla şık bir şekilde ve kullanışlı görünen SnapChat’e benzer özelliğe sahip butona tıklanıldığında galerinizden bir görsel veya video messenger durum özelliğine ekleyebileyeceğiniz gibi, Facebook’un sunduğu bazı efektlerden birini seçip kullanabilmek mümkün.

Facebook

Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza çıkan bişeyler paylaş veya ne düşünüyorsunuz? Özelliklerine benzer olan Durum özelliğinde Bir şeyler yaz… bulunuyor. Arka plana bir çok renk seçeneği özelliği bulunan özellik ile istediğiniz rengi seçip istediğiniz durumu yazıp paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.