Facebook

Facebook’un yeni özelliklerinden biri olan hikayeler özelliğinin tutmadığı ortaya çıktı.

Facebook hikayeler özelliği tutmadı

Facebook, beğendiği ve kendisine rakip olarak gördüğü bir çok sosyal medya uygulamasını satın aldığını biliyoruz. Son olarak gözüne SnapChat‘i kestiren Facebook istediği satın almayı gerçekleştirilemedi. SnapChat’i satın alamayan Facebook, SnapChat’i tahtından etmek için söz konusu uygulamada bulunan en çok kullanılan özellikleri kendi uygulamalarına eklemeye başlamıştı. İlk olarak Instagram’a SnapChat benzeri hikayeler özelliğini getiren Facebook yönetiminin bu planı tutmuştu.

Daha sonra popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ada el atmayıda unutmayan Facebook, hikayeler bölümüne benzer bir özelliği WhatsApp’a ekleyip en çok kullanılan yazılı durum özelliğini kaldırınca tepkilerin odağı haline gelmişti. Gelen tepkilerin ardından yazılı durum özelliği tekrar geri getirilmişti. Ancak SnapChat vari durum özelliği kaldırılmamıştı, Facebook, hızını kesmeyerek Messenger uygulamasınada hikayeler bölümüne benzer bir özellik eklemişti.

Son olarak Facebook uygulamasınada hikayeler bölümü eklenince artık iş iyi çığırından çıkmıştı. Yeni gelen bir haber ise Facebook hikayeler özelliğinin kullanılmadığını ortaya koydu.

Facebook’a kısa zaman önce getirilen hikayeler özelliğinin neredeyse hiç kullanılmadığını görülünce Facebook, kullanıcıları teşvik etmek için sürekli kullanıcılarına bildirim göndererek hikaye paylaş gibi hatırlatmalarda bulunsada bunun pek fayda sağlamayacağı gözüküyor.

Sosyal medya kullanıcıları genellikle bir sosyal medya sitesinde ilk gördüğü özelliği  o sosyal medya sitesiyle özdezleştiriyor. Yani Facebook’un başka uygulamadan esinlenerek söz konusu uygulamalarına eklediği özellik kullanıcılar tarafından pek itibar edilmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.