Facebook’un Andorid uygulamasına Hd video desteği geldi.

Sosyal medya devlerinden Facebook’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Son gelen özellik ise Facebook’un Android uygulamasına yönelik oldu. Zira gelen özellik HD video desteği kapsıyor. Gelen güncelleme ile birlikte Android uygulamasını indiren kullanıcılar artık bu özelliği kullanabilecekler.

 

HD video desteği İOS’a 2 yıl önce gelmişti

Facebook’u n Android’e yeni olarak sunduğu HD video desteği iki yıl önce İOS’a eklenmişti. Bu nedenle Android’e çok geç gelen bu özellik HD videoları kapsıyor.

HD video desteği

Android Facebook HD video özelliği nasıl aktif edilir

Söz konusu güncellemeyi yapan kullanıcılar bu özelliği kullanmak için küçük bir ayar yapmaları yeterli olacaktır. Facebook’un Android uygulamasına sunduğu güncellemeyi yaptıktan sonra ayarlar bölümüne girerek HD video yükle seçeneğini aktif etmeleri gerekiyor. Böylelikle HD video desteğine kavuşabilecekler.

Facebook yeni bir özellik üzerinde testler yapıyor

Dünyada en çok kullanıllan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook yeni özellikler geliştirmek için çalışıyor. Gelen son haberlere göre Facebook kayan videolar özelliği üzerinde çalıştığı ve bu özelliğin test aşamasında olduğu belirtiliyor.

Peki kayan penceler özelliği ne işe yarıyor?

Facebook’un üzerinde testler yaptığı “Kayan videolar pencereleri” özelliği ile diğer uygulamaları kullanırken Facebook’tan video izlemeyi mümkün hale getiriyor. Ancak söz konusu özellik hakkında detaylı bir bilgi henüz bulunmuyor.

Facebook’un Android uygulamasını indirmek için burayı tıklayarak indiribilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Ayarlar>>HD video yükle seçeneğini aktif ettikten sonra özelliği kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.