Facebook

Sosyal medya devi Facebook’un yaklaşık 2 yıl önce Amerika birleşik devletlerinde devreye soktuğu “bağış yap butonu” sonunda Avrupa’ya da geliyor.

Kurulduğu yıllarda kısa zaman içerisinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlanan Facebook’un günümüzde 2 milyarı aşan kullanıcısıyla dünyada en çok kullanılan sosyal medya sitesi unvanını elinde bulunduruyor.

Dünyada en çok kullanıcıya sahip olan Facebook, bir çok sosyal medya devinide satın alarak adeta devleşmişti, Facebook’un satın aldığı Whatsapp ve Instagram‘ın da her geçen gün dahada büyüdüğünü belirtmek gerekir.

Facebook-Bagis-Yap-butonu

Facebook bağış yap butonu Avrupa’da

2 yıl önce ABD’de kullanıma sunulan Facebook bağış yap özelliği ilk olarak hayır kurumları ve sivil toplum kuruluşları için devreye sokulan söz konusu özellik, Mart ayında yapılan güncelleme sayesinde bireylerede bağış yapma olanağı tanımıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Süper tasarıma sahip olan iPhone X tanıtıldı

Son gelen haberlere göre, Avrupa’da yaşayan Facebook kullanıcılarınında söz konusu özellikten yararlanabileceğini gösteriyor.

Facebook tarafından yapılan açıklamada, bugünden itibaren Almanya, İngiltere, İrlanda ve İspanya’da Facebook bağış yap özelliğinin geleceğini açıkladı. Ekim ayındada 10 ülke için söz konusu özelliğini geleceğini belirten açıklamada, bağış yap butonunun giderek yaygınlaşacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.