Essential satılıyor mu?

Android’in babası olarak bilinen Andy Ruby’nin şirketi hakkında dikkat çeken bir haber geldi.

2005 yılında Google ile çalışarak Linux çekirdeğinden mobil işletim sistemi Android‘i geliştirmeyi başaran ekibin başındaki isim olan Rubin aynı zamanda “Android’in babası” lakabına sahip.

Daha sonra Google’dan ayrılarak bazı deniyimli kişilerle Essential adındaki teknoloji şirketini kuran Rubin’in şirketi ilk olarak tasarımıyla tüm dikkatlari üzerine çeken Essential Phone adındaki akıllı telefon modelini tanıtarak piyasaya sunmuştu.

Essential Phone maalesef kendisinden beklendiği satış rakamlarına ulaşmayınca sonraki model olması beklenen Essential Phone 2‘de iptal edildi. Tüm bu gelişmelerden sonra gündeme bomba gibi düşen bir haber geldi.

Essential satılabilir

Bugün Essential şirketi çalışanlarına E-Posta gönderen Andy Rubin, şirketi kapatmiyoruz dedi.

Şirket kapanmayacak ancak şirketin çalışanlarına gönderilen Mail‘de Essential şirketinin finansmanını sağlamak için bankalara satılabileceği belirtiliyor.

Son zamanlarda tanıtılan bir çok akıllı telefonlarda kullanılan çentik adı verilen tasarım şekli ilk olarak Essential Phone‘da da kullanıldıktan sonra, başta iPhone X gibi bir çok üst segment akıllı telefon modeline ilham kaynağı olmuştu. İlk akıllı telefonuyla yıllarca piyasayada bulunan bir çok akıllı telefon üreticisine ilham kaynağı olan bir şirketin yeni akıllı telefon çıkartmaması üzücü bir durum olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İşte dünyada en çok satılan akıllı telefonlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.