Essential Phone Android Oreo güncellemesi

Android’in kurucusu olarak bilinen Andy Rubin’in şirketi Essential’in geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu Essential Phone için Android 8.1 beta güncellemesi yayınlandı.

Android işletim sistemini geliştiren ekibin başında olduğu için Android’in babası olarakta bilinen Andy Rubin‘in oldukça ilgi uyandıran akıllı telefon modeli Essential Phone için Android 8 güncellemesinin yayınlanıp yayınlanmayacağı merak ediliyordu.

Geçtiğimiz günlerde Android 8.0 Oreo’yu atlayıp Android 8.1 Oreo güncellemesini yayınlayacaklarını açıklayan Essential şirketi, sözünü tuttu ve beta programını başlattı.

Essential Android 8.1 Oreo güncellemesi

Essential Phone Android 8.1 Oreo güncellemesi OTA üzerinden verilmediği için Manuel olarak, Essential web sitesi üzerinden dosyayı indirip telefonunuza kurmanız gerekiyor.

Essential Phone Android 8.1 Oreo beta güncellemesinin dosya boyutu toplam 500 MB olduğunu belirtelim. Güncellemeyi indirmeden önce telefonunuzun şarjı %50’nin altında olmamasına ve cihazınızın yeterli hafızaya sahip olduğuna dikkat edin.

Android 8.1 Oreo güncellemesiyle birlikte, bir çok yeni özellik gelirken, Şubat ayı güvenlik güncellemelerininde aynı dosyada olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Galaxy S9+ AnTuTu puanıyla rakiplerini geride bıraktı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.