Alcatel A5

MWC 2017 fuarında firmalar üstün özelliklere sahip akıllı telefonlarını tanırken Alcatel, bunun aksine çok dikkat çeken arka kapağında led olan Alcatel A5’i tanıttı.

Alcatel şirketi, MWC 2017 fuarında resmi olarak tanıtılan A5 LED adlı akıllı telefon dünyanın ilk LED arka kapaklı telefonu olarak nitelendirilen A5 LED modeli özellikle gençler ve eğlence mekanları için tasarlanmış.

Alcatel A5 özellikleri

Alcatel A5 LED arka kapağıyla dikkat çekiyor

MWC 2017‘de firmalar ezeli bir rekabet halindeyken Alcatel, bunun tam aksine ve hiçbir firmada olmayan bir özelliği A5 akıllı telefon modeline koymuş. Okul çağındaki çocukların ve eğlence mekanların ilgisini çekmesi beklenen akıllı telefonun arka kapağı renkli led flaşa sahip. A5, akıllı telefon çalındığında sizin belirleyebileceğiniz bir tema ile cihaz adeta renkli şov yapıyor.

Alcatel A5 özellikleri

Alcatel A5 teknik özellikleri

5.2 HD IPS ekrana sahip olan ledli arka kapaklı A5, gücünü Mediatek 6753 yongasetinden alıyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza sunan akıllı telefonun arkasında 8 önünde ise 5 megapiksel bir kamera bulunuyor.

Alcatel A5 özellikleri arasında 4.5G bağlantı desteği, Android 6.0 Marmallow ve 2.800 mAh kapasiteli batarya bulunuyor.

Alcatel A5 çıkış tarihi ve fiyatı

LED arka kapaklı versiyonun yanı sıra LED arka kapaklı olmayan normal versiyonuda olan A5, mayıs ayı içerisinde piyasayada olması beklenirken Alcatel A5 fiyatı ise 199 Euro olacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.