iPhone 8’den çılgın haberler gelmeye devam ediyor. Cihazla ilgili gelen son haber ise ilk kez bir akıllı telefonda kullanılacak olan 3D yüz tanıma teknolojisi ile beraber gelecek iddiası.

Apple şirketi, tarafından iPhone’ların çıkışının 10.cu yılına özel olarak tanıtacağı iPhone 8 veya iPhone Pro kimilerine göre ise ismi iPhone Air olacak olan 10.cu yıla özel olarak hazırlanan akıllı telefon modeliyle ilgili çılgın diyebileceğimiz bilgiler geliyor.

Güney Kore’de yayın yapan The Korea Economic Daily‘nin haberine göre 2017 yılının son bahar aylarında tanıtılması beklenen iPhone’larda dünyada ilk kez kullanılacak 3D yüz tanıma sistemini kullanacak.

iPhone 8’in 3D yüz tanıma sisteminin tedarikçisi LG olacak!

Ortaya çıkan rapora göre 3D yüz tanıma teknojisinin tedarikçisi ise LG olacağı belirtiliyor. Gelen haberlere göre LG Innotek, 3D yüz tanıma sistemleri için yaklaşık 238 milyon dolar yatırım yapacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 8 render görselleri paylaşıldı

LG’nin tedarikini üstleneceği iPhone 8‘de kullanılacak olan 3D yüz tanıma teknolojisi için LG tarafından 3D yüz tanıma sistemlerini üretmek ve tedarikini sağlamak için yeni bir fabrika kuracağı iddia ediliyor. iPhone 8‘de kullanılacak olan 3D yüz tarama sistemi ile birlikte akıllı telefonlar kuşkusuz güvenlik açısından bir eşiği daha aşabilir.

İlk kez kullanılacak olan 3D yüz tanıma sistemiyle beraber akıllı telefonlarda ki güvenlik açıkları dahada azalacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.