Donald trump

Amerika birleşik devletlerinin yeni başkanı Donald Trump sürdürdüğü Apple, boykotunu sonlandırdı.

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, inadını daha fazla sürdüremedi ve artık bir iPhone kullanıcısı oldu.

Trump, İphone kullanmaya başladı!

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump seçim çalışmasını sürdürdüğü dönemde ABD’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın, sürdürdüğü politka nedeniyle boykot ettiğini açıklamıştı. Seçildikten sonrada boykotu sürdüren Trump’ın özel telefonu alınarak ABD gizli servisinin hazırladığı özel bir cep telefonunu Trump’a teslim etmişti.

Bundan kısa bir süre önce Android mobil işletim sisteminin güvenlik açıklarının açığa çıkmasıyla birlikte Trump’ın  kullandığı Android’li akıllı telefonuda kendisinden alınmıştı. Apple’ı boykot eden Trump bu tavrını daha fazla sürdüremeyerek bir İphone kullanmaya başladığı iddia ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde Trump’ın artık bir İphone kullandığı sosyal medyada olay yaratmıştı. Bu konuda resmi bir açıklama olmadığı için sadece bir iddiadan ibaret olan bu söylenti ile ilgili  Donald Trump’ın kendisinden henüz bir açıklama gelmemişti, ancak Trump’ın sosyal medya danışmanı merak edilen o soruya Twitter üzerinden cevap verdi.

Trump’ın sosyal medya danışmanı attığı Tweet ile o merak edilen soruya cevap vererek ABD’nin yeni başkanın artık bir İphone sahibi olduğu doğrulanmış oldu.

Tüm Apple ürünlerini boykot eden ve Amerikan halkına Apple’ın, ürünlerini boykot etmeye çağıran Trump’ın bir İphone’u alıp kullanması Trump’ın diğer Apple ürünlerininde kullandığı anlamına gelmiyor. Zira Android’te çıkan güvenlik açığı nedeniyle ABD başkanın istemeyerek zorunlu olarak İphone kullanmaya başladığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.