Nokia 8

Finlandiya merkezli Nokia’nın beklenen Android’li akıllı telefonlardan biri olması beklenen Nokia 8’in videosu sızdırıldı.

Cep telefonların tüm dünyada yoğun olarak kullanıldığı dönemlerde en çok cep telefonu satan şirketlerden biri olan Nokia, akıllı telefonların piyasaya hakim olmasıyla beraber gerilere düşerek piyasadan çekilmişti.

Daha sonra yazılım devi Microsoft tarafından satın alınan Nokia şirketi, Windows Phone ile çalışan Lumia akıllı telefonlarıyla piyasaya tekrar adım atsada Android ve İOS’un karşısında başarılı olamayınca Lumia cihazlarda piyasadan çekilmişti.

HMD Global‘ın satın aldığı Nokia şirketi, MWC 2017‘de adeta gövde gösterisi yapmıştı. Andoid’li Nokia 3,5 ve Nokia 6 telefonlarını tanıtan şirket adeta ilgi odağı haline gelmişti.

MWC 2017‘de giriş ve orta segment akıllı telefonlar tanıtan şirket, üst model bir akıllı telefonu daha sonra tanıtabileceği iddia edilsede şuana kadar Nokia’nın amiral gemilerinden pek fazla haber gelmemişti.

Bu amiral gemi modellerinden biri olması beklenen Nokia 8‘e ait olduğu belirtilen dikkat çeken bir video yayınlandı.

Nokia 8 çift kamerayla gelebilir

Yayınlanan Nokia 8’in tanıtım videosun en dikkat çeken detay ise çift arka kamera kurulumuna sahip olduğunu görüyoruz. Çift arka kameraya sahip olan cihazın teknik özelliklerine baktığımızda 5.7 inç boyutunda Quad HD ekrana sahip olması beklenen telefona Snapdragon 835 yongasetinin güç vermesi bekleniyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama birimiyle geleceği belirtilen Nokia 8’in arkasında IOS desteğine sahip 24 megapiksel önünde ise yine IOS destekli 13 megapiksel kameraya sahip olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Nokia 9’un konsept videosu yayınlandı

Nokia tarafından 2017 yılı içerisinde tanıtılıp Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkede satışa sunulması beklenen Nokia 8′in fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Nokia 8 Android Oreo güncellemesi çok yakında gelecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.