Yota 3

Rusya merkezli bir şirket tarafından yaklaşık 3 yıl önce piyasaya sunulan 2 ekranlı akıllı telefon modeli olan YotaPhone’un 3.cü üyesi olması olması beklenen Yota 3 modelinden haber geldi.

Çift ekranlı akıllı telefon piyasaya sunan pek çok şirket var, ancak hiç biri YotaPhone’un ikinci ekranı olan e-mürekkep deniyimi sunmuş değil. Zira YotaPhone’un arkasında bulunan e-mürekkep ekranı çok daha az enerji harcıyor ve gözüde yormuyor. E-mürekkepli ikinci ekrana sahip olan akıllı telefon serisinin yeni üyesi olacak olan YotaPhone 3 yakın zamanda tanıtılabilir, üstelik teknik özellikleride şimdiden belli oldu.

YotaPhone 3

YotaPhone 3 teknik özellikleri

Yota 3’ün ekranı daha önce piyasaya sunulan iki YotaPhone’dan daha ince olacağı belirtiliyor. 4 GB RAM ile gelmesi beklenen akıllı telefonun 64 GB ve 128 GB dahili hafıza seçenekleriyle gelecek olan Yota 3’ün dahili hafızası micrSD kart sayesinde geniştilebiliyor.

Gücünü Snapdragon 625 yongasetinden alan cihazın arkasın çift kamera bulunmuyor, bunun yerine arkasında 12 megapiksel önünde ise 13 megapiksel kamera bulunan akıllı telefon, 3.200 mAh bataryadan besleniyor.

Arkasında bulunan gözü yormayan ve çok az enerji harcayan e-mürekkep ekran sayesinde, dijital ortamlarda okumayı seven kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  iPhone 8'in şimdiye kadar çıkan en net görselleri sızdırıldı

YotaPhone 3 çıkış tarihi ve fiyatı

Yota 3’ün küresel olarak satışa ne zaman sunulacağı henüz belli değil, ancak şimdiden Rusya ve Çin’de var olduğu belirtiliyor. E-mürekkep ikinci ekranıyla oldukça dikkat çeken YotaPhone 3 fiyatı ise, makul seviyede olacak. 64 GB versiyonun fiyatı 350 dolar olduğu belirtilirken, 128 GB’lık versiyonu fiyatı henüz belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.