OnePlus 5

Çinli telefon üreticisi OnePlus’ın merakla beklenilen yeni amiral gemisi OnePlus 5’in yeni prototipi yayınlandı.

OnePlus, denilince akla ilk gelen üstün özelliklere ve sıradışı tasarımlara sahip akıllı telefonlar geliyor. Bundan bir kaç yıl önce OnePlus’ın ilk telefonu piyasaya sunulurken cihaz çok konuşulup oldukça ilgi görmesinden sonra OnePlus’ın akıllı telefonuna amiral gemilerin katili diye lakap bile takıldı.

İlk modelin ardından bir çok akıllı telefon tanıtan OnePlus’ın telefonları bir çok ülkede piyasaya sunulmamasına rağmen en çok satan telefonlardan biri olduğunu biliyoruz. OnePlus’ın 2017 yılı içerisinde piyasaya sunulması beklenen yeni amiral gemi modeli OnePlus 5‘in daha önce bir çok prototipi yayınlanmıştı. Yeni yayınlanan prototipe  baktığımızda arkasında ki dikey olarak konumlandırılan çift kamera dışında OnePlus 3T ile neredeyse aynı olduğunu görüyoruz.

Çift kameralı OnePlus 5

Çift arka kameralı OnePlus 5 özellikleri

5.5 inç boyutunda 1080×1920 çözünürlüklü ekrana sahip olması beklenen akıllı telefon Snapdragon 835 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 6 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza sunan versiyonuyla birlikte 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya sahip modelinde piyasaya sunulacağını belirtiliyor. Arkasında çift arka kamerayla gelmesi beklenen cihazın arkasında ki iki adet kameranında 16 megapiksel olacak olan cihazın ön kamerası ise 16 megapiksel olacak.

Şimdilik fiyatı hakkında resmi bir bilginin bulunmadığı OnePlus 5‘in Haziran ayında tanıtılıp piyasaya sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.