Cep telefonlar

Özellikleri,tasarımları ve fiyatları derken cep telefonların dönemini geçip akıllı telefonların dönemine geçtiğimiz son 10 yılda akıllı telefonların boyutları büyüdü taşıma derdinden kurtarabilecek çözüm Muji’den geldi.

Akıllı telefonlara özel cep

Büyük ekranlı bir telefona sahipseniz ve çalışıyorsanız bu olay onlarca kez başınıza gelmiştir. Arka cebe veya diğer ceplerinize koyduğunuz büyük ekranlı bir telefon taşımak mutlaka rahatsız veriyordur. Bunu düşünen Muji firması akıllı telefonlarına özel cep yaptı. Bu özel cebin arka cebin hemen üstünde ve hafifçe yan tarafa konumlandırılmış. Ancak bir farkla arka cebe koyduğunuz akıllı telefonunuzun üzerine yanlışlıkla oturabilir ve telefonunuza zarar verme ihtimaliniz var. Ancak  Muji kot pantolanlar için yaptığı akıllı telefonlara özel cep bunun önüne geçiyor ve otursanız bile telefonunuzun üstüne oturup zarar vermenizi önlüyor.

Peki bu özel cep diğer firmalar tarafındanda tercih edilebilirmi?

Zamanla akıllı telefonların tasarım ve özellik yönünden gelişmesiyle birlikte telefonların ekranlarıda zaman içiresinde  telefon üretici şirketleri yavaş yavaş akıllı telefon boyutlarını büyütmeye başladılar. Bunu yapmaların sebebi büyük ekranlı telefonlara gün geçtikçe artmasıydı. Samsung’un, phablet akıllı telefon serisi Note serisinin ilk üyesi Note 1’in 2011 yılında piyasaya çıkması ilk başlarda abartılı gelsede daha sonra Note serisi en çok satan serilerden biri oldu. Hal böyle olunca büyüyen telefon boyutları taşıma sorununuda beraberinde getirdi, Ve bu hale devam etmekte. Diğer firmalarında Muji’nin, yaptığını yaparmı bilinmez ama sonra bu cep kiymete binebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.