Casper VIA E2

Yerli firma Casper akıllı telefon piyasasında yavaş yavaş olsada yer edinmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda PC üreten firmaların neredeyse tümü akıllı telefon piyasasına adım attı. Akıllı telefon piyasasına adım atan firmalardan biri de PC üreticisi Casper olmuştu. Özellikle iyi özellikli ve uygun fiyatlı akıllı telefon piyasaya süren firmadan bu defa Casper VIA E2 geldi.

Orta seviye özelliklere sahip Casper VIA  E2’nin tasarımı

Orta seviye özelliklere sahip olan cihazın gayet şık bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim. Eğimli 2.5D bir ekrana sahip olan VIA E2‘nin arkasında cihazın ortasında kamerası bulunurken arka kameranın hemen altında bir LED flaş bulunuyor. Cihazın önüne baktığımızda %70 kadar ekrandan oluştuğunu görüyoruz onun dışında HOME tuşu bulunan VIA E2 orta segment için iddialı bir cihaza benziyor.

Caper Via E2 özellikleri

Özellik olarak orta segment özelliklere sahip olan akıllı telefonun 2.5D özellikli 5.5 inç büyüklüğünde IPS LCD bir ekrana sahip olan Via E2 gücünü ise 1.3 GHZ hzında çalışan 4 çekirdekli Mediatek 6737 işlemcisinden alıyor.

3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olan cihaz 64 GB’ta kadar microSD kart ile genişletilebiliyor. Casper VIA E2‘nin arkasında HDR destekli 13 megapiksel LED flaşlı bir kamera bulunurken kamera aynı zamanda FULL HD kayıt yaptığını belirtelim. VIA E2‘nin önünde 5 megapiksel bir kamera bulunuyor.

Özellik olarak son olarak VIA E2‘nin bataryasına baktığımızda oldukça yüksek kapasiteli bir bataryadan beslenen cihazın  4.000 mAh kapasiteli bir bataryası bulunuyor.

Casper VIA E2 fiyatı

Satışa sunulan Casper VIA E2 fiyatı 1.050 TL olarak şuanda satışta.

2 YORUMLAR

    • 3 gb ve 32 gb olması iyi de benim gibi kaliteli oyun oynayanlar için ekran boyutu hoş olmayabilir mesela samsunglar çok rahat tutyuluyor tek eksiği bu olacaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.