Sürücüsüz araba

Bir çok sektörde olduğu teknolojinin en güçlü kollarından biri olan otomobiller gün geçtikçe dahada gelişiyor. Son yıllarda yavaş yavaş gelişen sürücüsüz araç teknoloji için  otomobil üreticisi firmalar birbirleriyle yaşıyorlar. Son olarak Daimler ve Bosch firmaları sürücüsüz araba teknolojsi için ortaklık kurdu.

Daimler ve Bosch tam otonom araba geliştirmek için anlaştı

Mercedes-Benzin üst firması olan Daimler ile arabaların üretiminde kullanılan parçaların tedarikçisi en büyük firmalarından biri olan bocsh’un anlaşmasıyla birlikte iki firmanın sürücüsüz araç teknolojisini geliştirmek için birlikte çalışacakları belirtiliyor.

Daimler’in deneyimleri ve Bocsh’un sistem uzmanlığının birleşmesiyle birlikte 2020 yılların başın başlamak üzere önümüzde ki 10 yıl boyunca tam otonom araç teknolojisini geliştirmesinin hızlanabileceği belietiliyor.

Daha önce bir çok büyük firma ile ortaklık kuran Daimler firması, Bocsh firması ile kurduğu ortaklığın tam otonom otomobilleri geliştirmenin yanı sıra trafiğin en büyük sorunlarından birisi olan trafik sorununa çözüm olarak akıllı sistemleri daha da geliştirirek trafik sorunlarına çözüm bulmak istedikleri belirtildi.

Sürücüsüz ve ya diğer adıyla otonom araç geliştirmek için bir çok firma bu yönde adımlar attığını biliyoruz. Daha geliştirilme aşamasında olan otonom araçların önümüzde ki 10 yılda ciddi mesafe kat edecekleri ve dahada geliştirilerek yakın zamanda otonom araçları trafikte daha çok göreceğimizi tahmin ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.