BlackBerry Mercury

Kanadalı BlackBerry şirketinin uzun zamandır konuşulan akıllı telefon Mercury kod adlı cihazın resmi tanıtılma tarihi nihayet belli oldu.

BlackBerry‘nin yılan hikayesine dönen akıllı telefonu Mercury akıllı telefonun nezaman tanıtılacağı merak konusuydu. Bu konuda yeni bir gelişme yaşandı. Gelen habere göre cihazın tanıtılma tarihini net bir şekilde gösteriyor. İşte ayrıntılar.

BlackBerry Mercury o tarihte tanıtılabilir

Daha önce CES 2017 fuarında tanıtılacağı söylensede cihaz CES 2017’de sergilenmedi BlackBerry‘nin son şirket içi akıllı telefon olan BlackBerry Mercury‘ün nezaman tanıtılacağı tartışılırken cihazın tanıtılma tarihini gösteren bir görsel ortaya çıktı.

Söz konusu görselde Mercury‘ün 25 şubat 2017 tarihinde tanıtılacağını gösteriyor. görselde cihazın tanıtılma tarihinin yanı sıra tanıtılma saatide var. 25.2.2017 olarak yazılan görselde bir detay daha dikkat çekiyor. Söz konusu detayda 19:00 olarak yazılan saatin cihazın tanıtılma saati olarak gösteriliyor.

BlackBerry Mercury tanıtılma tarihi

BlackBerry Mercury özellikleri

BlackBerry tarafından bu konuda henüz bir bilgi paylaşılmasada şirketin yeni akıllı telefonun özellikleri belli olmuş durumda. Yine BlackBerry ile özdeşleşen QWERTY klavye ile gelecek olan akıllı telefon 4.3 inç büyüklüğünde bir ekran sunarken gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 625 yongasetinden alıyor. BlackBerry Mercury, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip. Cihazın arkasında 18 megapiksel bir kamera bulunurken önünde ise 8 megapiksel bir kamera ile gelecek.Akıllı telefon 3400 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.