BlackBerry KEYone

BlackBerry’nin, son Qwerty klavyeli akıllı telefonu olacağı iddia edilen KEYone’ın çıkış tarihi ertelendi.

BlackBerry KEYone çıkış tarihinin ertelenmesinin nedeni

BlackBerry’nin, MWC 2017’de tanıttığı QWERTY klavyeli akıllı telefonu KEYone tanıtılmadan önce Mercury kod adıyla anılıyordu. Uzun süre konuşulan ve tanıtılıp tanıtılmayacağı konusu yılan hikayesine dönen BlackBerry KEYone nihayet MWC 2017’de tanıtılmıştı.

BlackBerry firmasının son şirket içi cep telefonu olacağı belirtilen KEYone’ın nisan ayında satışa sunulması bekleniyordu. Ancak son gelen bilgilere göre QWERTY klavyeli cep telefonun çıkış tarihinin 1 ay ertelendiği belirtiliyor. BlackBerry akıllı telefon departmanını satın alan TCL’nin CEO’su Twitter’dan bu konuyla ilgili bir açıklama yaparak BlackBerry KEYone’a büyük talep olduğunu ve bu talebi karşılamak için cep telefonunun çıkış tarihini 1 ay ertelediklerin belirtsede iddialar öyle demiyor.

İddialara göre bundan kısa bir süre önce tanıtılan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın estirdiği rüzgara karşı pek şanslarını olmadığını düşünen TCL ve BlackBerry’nin bu kararı aldıkları tahmin ediliyor.

İddialara bakacak olursak bu kararın yerinde olabileceğini görüyoruz. Zira Galaxy S8’in üstün özellikleri ve tasarımın karşısında pek şansı bulunmayan KeyOne’ın 1 ay bekleyerek hem stoklarını güçlendirecek hemde S8’in estirdiği rüzgarının bir nebze olsada dinmesini bekleyecek gibi görünüyor. Kanadalı şirket BlackBerry’nin son şirket içi telefonu olacak olan KeyOne’a olan talepte azımsanmayacak kadar fazla olduğunu belirten uzmanlar KeyOne’ın iyi satış rakamları yakalayabileceği belirtiliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.