BlackBerry KeyOne

BlackBerry’nin QWERTY klavyeli akıllı telefonu BlackBerry KeyOne satışa çıkıyor.

BlackBerry KeyOne İngiltere’de satışa çıkıyor

Bir zamanlar en çok kullanılan cep telefonlara sahip olan BlackBerry firması, ülkemizdede çok sevilen bir markaydı. Özellikle QWERTY klavyeli cep telefonlarıyla bilinen şirket, aynı zamanda kendi geliştirdiği BlackBerry OS mobil işletim sistemi ile uzun yıllar yola devam etsede cep telefonların yerini akıllı telefonlara bırakmasıyla birlikte BlackBerry firmasının adeta sonunu hazırladı.BlackBerry KeyOne

BlackBerry, piyasadan çekiliyor haberleri gündemi oldukça meşgul etsede  firma akıllı telefonlarda en çok kullanılan Android işletim sistemine geçiş yaparak Priv adlı akıllı telefonunu piyasaya çıkartarak uzun zaman sonra ilk kez kâr elde etmişti. Bu başarısını sürdürmek isteyen BlackBerry, yeni bir Android’li telefon daha tanıtmıştı. KEYone adında ki QWERTY klavyeli akıllı telefon İngiltere’de 5 Mayıs’ta 499 Pound yani yaklaşık 650 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacak. Bu fiyata bakacak olursak oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz, Zira bu fiyatta çok daha iyi özelliklere sahip akıllı telefonlar piyasada bulmak mümkün.

BlackBerry KeyOne teknik özellikleri

Daha önce özellikleri belli olan KeyOne’ın özelliklerini tekrar hatırlayacak olursak, 4.5 inç boyutunda IPS LCD ekrana sahip olan cihaz, Qualcomm Snapdragon 425 yongasetinden güç alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza sunan BlackBerry KeyOne‘ın arkasında Sony IMS 378 sensörlü 12 megapiksel, önde ise 8 megapiksel kamera bulunuyor. Parmak izi okuyucusu ve hızlı şarj özelliğide barındıran cep telefonu Android 7.1 Nougat ile kutadan çıkıyor.

Son olarak KeyOne’ın bataryasına baktığımızda 3.505 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olduğunu görüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.