BlackBerry KeyOne

BlackBerry’nin, daha önce Mercury ismiyle anılan yeni akıllı telefonunu BlackBerry KeyOne adıyla tanıttı. Ayrıntılar haberimizde.

Uzun zamandır beklenen Kanadalı şirket BlackBerry’nin yeni akıllı telefonu KeyOne resmi olarak tanıtıldı. BlackBerry’nin tanıtılan akıllı telefon BlackBerry’nin klasik Qwerty klavyesine sahip ve aynı zamanda BlackBerry şirketinin son şirket içi akıllı telefonu olduğunu belirtelim.

BlackBerry KeyOne

BlackBerry KeyOne Qwerty klavye ile geldi

Yarın başlayacak olan MWC fuarında yüksek donanıma sahip akıllı telefonlar özellikle tasarımlarıyla dikkat çekmek için birbirleriyle rekabet edecekler. Ancak BlackBerry‘nin yeni akıllı telefonu yine Qwerty klavyeli olarak geldi. Bilindiği gibi BlackBerry, donanım bölümünü TCL firmasına satmıştı. Yani KeyOne, BlackBerry‘nin şirket içi ürettiği son akıllı telefonu olacak ve bundan böyle tüm BlackBerry akıllı telefonları TCL üretecek ve satacak. BlackBerry ise yazılıma yöneleceğini açıklamıştı.

BlackBerry KeyOne

BlackBerry KeyOne özellikleri

Daha önce Mercury ismiyle anılan akıllı telefon CES 2017‘de tanıtılması bekleniyordu. Ancak bu olmadı ve akıllı telefon bugün tanıtıldı. 4.5 inç boyutunda 1620 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekran sunan KeyOne, gücünü ise Qualcomm’un, Snapdragon 625 yongasetinden alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza sunan KeyOne’nın Arkasında 12 megapiksel bir kamera bulunuyor. 3505 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek olan KeyOne, Android 7.1 Nougat ve Quick Charge 3.0 hızlı şarj etme özelliğine sahip

BlackBerry KeyOne‘nın fiyatı açıklanmadı. Bunun nedeni ise yarın başlayacak olan MWC 2017‘de KeyOne akıllı telefonun fiyatının bu fuarda açıklanma ihtimali olarak belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.