blackberry dtek 70

BlackBerry markasının yeni umudu olan Dtek 70’in dikkat çeken görselleri yayınlandı.

CES 2017‘nin başlamasıyla birlikte yeni cihazlar ard arda tanıtılmaya başlandı. Bu fuarda tanıtılması beklenen  akıllı telefonlardan biride Mercury yani Dtek 70 akıllı telefonu. Bu gün Çin sitesi Weibo‘da ortaya çıkan ve BlackBerry Mercury, ait olduğu iddia edilen görseller paylaşıldı. Söz konusu görsellere baktığımızda cihazın tasarımı oldukça şık duruyor. Zira daha önce ortaya çıkan haberleri doğrular nitelikte olan görsellerde Mercury akıllı telefonun bu gün tanıtılması  beklenirken cihazın BlackBerry tarafından üretilecek son akıllı telefon olması bekleniyor. Ve yine Mercury modelinin arkasında büyük bir kameranın yanı sıra BlackBerry’nin logosuda olduğu açıkça görülüyor.Blackberry dtek 70

BlackBerry Dtek 70 özellikler

Dtek70 namı değer Mercury tanıtılmadan önce özellikleride belli oldu. 4.2 inç boyutunda ekrana sahip olması beklenen akıllı telefon gücünü ise Qualacomm’un Snapdragon 625 işlemcisinden alıyor. 3 RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olması beklenen BlackBerry dtek 70‘in QWERTY klavyeli kullanmayı seven kullanıcıları ilgisini çekmesi bekleniyor. Dtek 70’in bataryasına baktığımzda ekran boyutuna göre oldukça iyi bataryaya sahip olduğunu görüyoruz. 3.400mAh gücünde bataryası olan akıllı telefonun  4.2 inç büyüklüğündeki ekrana  yeterli gelebilecek bir pil kapasitesine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

QWERTY klavyeli cep telefonların efsanesi Kanada merkezli BlackBerry şirketi, akıllı telefon piyasasında tutunmak için adeta çırpındığını biliyoruz. Zira BlackBerry’nin piyasaya sunulan akıllı telefonlarının pek ilgi görmemesi söz konusu şirketin zarar etmesine neden oluyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.