E-Tron Sportback

Otomobil dünyasının en ilgi çekici firmalarından biri olan Audi, uzun süredir konuşulan elektrikli otomobil konsepti E-Tron Sportback’ı tanıttı.

Audi’nin elektrikli arabası Sportback’ı resmj olarak tanıtarak elektrikli araç yarışına güçlü bir şekilde iddiasını sürdüreceğinin sinyallerini verdi.

Elektrikli E-Tron Sportback tanıtıldı!

Sportif tasarımıyla oldukça dikkat çeken E-Tron Sportback elektrikli otomobil dünyasının başarılı bir üyesi olacak. 4.5 Saniye içerisinde tam 100 Km hıza ulaşabilen E-Tron Sportback‘ın bataryası elektrikli otomobillerin sorunu olan batarya sorununu bir nevi ortadan kaldıracak nitelikte. Bataryası sayesinde 482 Km menzile ulaşabilen Audi’nin elektrikli otomobilin tasarımının yanı sıra özellikle bataryası ile de dikkat çekiyor.E-Tron Sportback

E-Tron Sportback‘ın üretimine 2019 yılında başlayacak ve 2020 yılında satışa sunulacağı belirtilirken, Auid’inin elektrikli otomobilinin özellikleride üst seviyede. Matrix LED, lazer aydınlatma gibi özellikler sunan Sportsback’ta ayrıca dokunmatik ekran panelide bulunuyor.

Amerika’da en büyük otomobil üreticisi konumuna yükselen Tesla‘nın çok dikkat çeken Tesla‘nın Model X‘ine rakip olarak gösterilen Sportback‘ın beklediği ilgiyi görmesi bekleniyor.

E-Tron Sportsback çıkış tarihi ve fiyatı

Audi tarafından tanıtılan Sportback daha konsept aşamasında olduğunu yani henüz seri üretimine başlanmadığını belirtelim. 2019 yılında seri üretimine geçilmesi beklenen elektrikli otomobilin 2020 yılında satışa sunulması bekleniyor.

E-Tron Sportback‘ın fiyatı hakkında Audi tarafından resmi bir bilgi açıklanmadığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.