ZenWatch

Teknoloji devi Asus’un akıllı saatleri olan ZenWatch ve ZenWatch 2  için güvenlik açıklarını kapatan önemli bir güncelleme yayınlandı.

Teknoloji şirketleri, bir çok alanda olduğu gibi giyilebilir teknoloji kategorisindede ezeli bir rekabet halinde. Son yıllarda akıllı telefonlarla birlikte akıllı saatlerde gelişerek oldukça önemli bir konuma geldiğini biliyoruz. Bir çok büyük teknoloji şirketi gibi Asus’ta akıllı telefonların ardından akıllı saatlerde üreterek kullanıcıların beğenisine sundu.

ZenWatch 2

Asus’un iki önemli akıllı saati olan ZenWatch (WI500Q) ve ZenWatch 2 (WI502Q) adında ki akıllı saat modelleri için Nisan ve Mart ayında ki Android güvenlik açıklarını kapatan önemli bir güncellemenin dağıtımında başlandı.

Dağıtıma başlanan güncellemenin sadece güvenlik açıklarını kapatmak için yayınlandığı belirtiliyor. OTA üzerinden yayınlanan ZenWatch akıllı saatlerine gelen güncelleme OTA’dan verildiği için tüm kullanıcılara ulaşması için biraz zaman alabilir. M1D65P ve M1D65B sürüm numaralarına sahip olan cihaza gelen güncellemenin sadece güvenlik açıklarını düzelt başlığıyla geldiği belirtiliyor. ZenWatch ve ZenWatch 2’ye gelen güncellemeyle birlikte Android’in güvenlik açıklarını kapatarak ZenWatch’ları kullanan kullanıcıların güvenlik konusunda ki endişeye gerek duymadan akıllı saatlerinj gönül rahatlığıyla kullanabilmeleri sağlanmış gibi görünüyor.

Eğer sizde bu iki akıllı saatlerden birinin kullanıcısıysanız ve söz konusu güncelleme saatinize hala gelmediyse akıllı saatinizden Ayarlar bölümünde güncellemeyi Manuel olarak yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.