Asus

Asus’un esrarengiz bir akıllı telefonu GFXBench’te ortaya çıktı.

Tayvanlı Asus şirketi özellikle başarılı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarıyla oldukça popüler olduğunu biliyoruz. Son yıllarda akıllı telefonların popülerleşmesiyle birlikte bir çok PC üreticisi şirket gibi Asus’ta akıllı telefon üreterek piyasaya sürmeye başlamıştı.

Asus’un ilk akıllı telefonları düşük özellikli ve uygun fiyatlı olmalarından ötürü kendisine piyasayada çokta büyük olmayan bir kullanıcı kitlesini elde etmişti. Bu küçük kullanıcı kitlesiyle yetinmeyen teknoloji devi Asus, dünyanın ilk 4 GB RAM’li akıllı telefonu Zenfone 2 ‘yi tanıtarak ve piyasaya sunarak büyük ilgi görmüştü. Asus Zenfone 2‘nin büyük ilgi görmesinden sonra bir çok akıllı telefon piyasaya çıkartan Tayvanlı şirket, MWC 2017‘de yine bir ilke imza atarak dünyanın ilk 8 GB RAM‘li akıllı telefonu Zenfone AR modelini tanıtmıştı

PC’lerde olduğu gibi akıllı telefon sektöründede sağlam adımlarla ilerleyen Asus’un yeni bir akıllı telefon modeli GFXBench üzerinden göründü.

Asus X00ID

Asus X00ID özellikleri

X00ID kod adıyla görülen Asus markalı telefon 5.5 inç boyutunda 1280×720 HD ekrana sahip olduğu görülen Asus X00ID‘in arkasında çift arka kamera kurulumu olduğu GFXBench‘te ortaya çıkan bilgilerden görünüyor. Arka kameralardan biri 12 megapiksel diğeri ise 5 megapiksel olan cihazın önünde ise 4K çekimi yapabilen 8 megapiksel kamera bulunuyor. Son olarak cihazın işlemcisine bakacak olursak Qualcomm Snapdragon 625 yongasetinden güç aldığını gördüğümüz X00ID kod adlı akıllı telefonun isminin ne olacağı ve nezaman tanıtılacağı henüz bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.