Siri

Aldığı ilginç patentlerle gündemden düşmeyen Apple şirketi, bu defa sanal asistanı Siri için önemli bir patent aldı.

Apple, akıllı telefon ve giyelebilir teknoloji alanında en çok ürün satan şirketlerin başında gelen bir firma. Sadece akıllı cihazları üretmekle kalmayan Apple, yazılım alanındada başarılı işlere imza atıyor.

Apple’ın yapay zekalı sanal asistanı Siri‘nin gelişmesiyle birlikte dahada geliştirilerek en  önemli sanal asistanlardan biri haline gelmiş Durumda. Siri‘den sonra Samsung ve Google gibi dev firmalarda sanal asistanlarını tanıtsada halihazırda ki en gelişmiş yapay zekaya sahip en gelişmiş sanal asistan olarak nitelendirilen Siri için önemli bir patent daha alındı.

Siri yakında görsel aramalardada yardımcı olabilir

Ayda neredeyse iki üç patent alan Apple’ın bu sefer ki patenti tamamen sesli asistan Siri için alındı. Alınan patente göre sanal asistan Siri yakın zamanda daha gelişmiş fonksiyonlarına sahip olacağını gösteriyor.

Siri için alınan Patente göre sesli asistan Siri ile istenirse Manuel istenirsede Otomatik olarak daha gelişmiş bir algoritma sayesinde görsel tabanlı aramalarda bilgiler sunabilecek.

Peki gelişmiş görsel tabanlı arama nedemek? 

Örneğin sanal asistan Siri‘ye sesli olarak komut veriyorsunuz ve cevap alabiliyorsunuz. Alınan patente göre ise bir arkadaşınız iMessage üzerinden size bir akıllı telefon veya araba fotoğrafı gönderdiğinde o fotoğraf ile ilgili bilgi almak istersiniz Siri’nin gelişmiş görsel tabanlı algoritması sayesinde sanal asistan o resimle ilgili bilgileri bulup size sunabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.