Apple Music

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple şirketinin Müzik uygulaması Apple Music uygulamasının ücretli abone sayısı 30 milyon olarak açıklandı.

iPhone akıllı telefon modelleriyle tüm dünyada adından söz ettiren Apple, aynı zamanda Macbook dizüstü bilgisayarlarıylada oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar derken, Airpods kulaklıklarıylada adından söz ettiren Apple şirketinin sevilen müzik uygulaması Apple Music’te giderek büyümeye devam ediyor.

Apple Music 30 milyona abonye ulaştı

Apple Music uygulamasının yöneticisi Jimmy Lovine, popüler müzik dergilerinden biri olan Blilboard’a verdiği roportajda Apple Music uygulamasının 30 milyon ücretli kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Bu sayıya baktığımızda popüler müzik uygulamalarından biri olan Spotify uygulamasının 60 milyon paralı abonesinin yarısı olduğunu belirtelim, Spotify uygulaması ücretli abonelik dışında parasız olarak kullanıcılarına sunduğu ve reklamlı olan versiyonun 80 milyon kullanıcısı olduğunu hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Skype, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ta çöküyor

Spotify gibi ücretsiz versiyonu bulunmayan Apple Music ilk üç ay kullanıcılara ücretsiz olarak hizmet veriyor ve sonraki aylarda Apple‘ın popüler müzik uygulamasını kullanmak için ücret ödemek gerekiyor.

Apple, 30 milyon paralı kullanıcıya ulaşan müzik uygulaması için Ekim ayının ortalarında bir tanıtım kampanyası başlatarak uygulamaya olan ilgiyi daha da arttırmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.