Apple

Teknoloji devlerinden Apple şirketi yeni bir satın alma daha gerçekleştirerek daha önce pek ilgi çekmeyen bir şirketi satın aldı.

Bir çok büyük teknoloji şirketi yeni kurulan veya gelişmekte olan şirketleri ya kendilerine rakip olabileceği endişesiyle veya güçlerine güç katabilecek potansiyele sahip oldukları düşünmeleri nedeniyle satın alıyorlar.

Teknoloji devleri genellikle kendi alanlarında ki küçük şirketleri gözlerine kestirerek onlara red edemeyecekleri teklifler sunarak satın alıp kendi bünyesine katmakla biliniyor.

Bu gibi satın almaları gerçekleştirenlerin en bilinen teknoloji devlerinden Apple, akla gelen ilk şirketleden olduğunu biliyoruz. Apple şirketi bu defa daha önce adı pek fazla duyulmayan Lattice Data adlı küçük bir şirketi satın alarak kendi bünyesine kattı.

Apple, Lattice Data şirketini satın aldı

Şu zamana kadar hiç bir büyük şirketin ilgisini çekmeyen Lattice Data şirketi, yapay zeka, big data ve Dark Data üzerinde yaptığı çalışmalarla bilinen bir şirket olduğu belirtiliyor.

Apple, Lattice Data‘yı 200 milyon dolar ödeyerek söz konusu şirketin 20 mühendisiyle birlikte kendi bünyesine kattı.

Apple’ın bu satın almayla neyi hedeflediği bilinmiyor. Ancak ismini vermek istemeyen bir Apple yerkilisinin Apple tarafından daha önce gerçekleştirilen hiç bir satın almanın gereksiz olmadığı düşünüldüğü için şirket içindede tartışılmıyor dediği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.