Andy Rubin

Android işletim sistemini geliştiren ekibin başında ki isim olan Andy Rubin’in şirketi Essential Products bugün üst seviye akıllı telefon tanıtabilir.

Android‘i geliştiren ekibin başında olması nedeniyle ozamanlar kendisine Android’in babası lakabı takılan Andy Rubin, uzun yıllar Google ile çalıştıktan sonra kendisi gibi büyük teknoloji şirketlerinden emekli olmuş deniyimli kişilerle birlikte Essential Products adlı şirketi kurmuştu. 2015 yılında ortaya çıkan bilgilerde ve Rubin’in kendi açıklamalarına dayandırılan haberlerde Essential şirketinin iPhone’lara rakip olacak üst seviye Android’li akıllı telefonlar piyasaya sunubileceği iddia edilsede aradan geçen uzun zamana rağmen Rubin’in telefonu hala gelmedi.

2017 yılının ilk aylarında yayınlanan bir görselde neredeyse çerçevesiz olarak görünen ancak tamamı görünmeyen bir akıllı telefon heyecan yaratmıştı. Yaklaşık bir hafta önce Essential Products şirketi kendi Twitter hesabından attığı Tweet ile 30 Mayıs’ı yani bugünü işaret edince söz konusu üst seviye akıllı telefonun bugün tanıtılabileceği tahmin ediliyor.

Andy Rubin Essential

Andy Rubin’in akıllı telefonu telefonu her an tanıtılabilir

Essential’in 30 Mayıs tarihini işaret etmesinden sonra cihazın bugün tanıtılabileceği tahmin ediliyor. Cihazın isminin ne olacağı henüz bilinmeyen akıllı telefon 5.5 inç boyutunda ekran sunarken gücünü ise sekiz çekirdekli 2.2 Ghz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 835 yongasetinden alması bekleniyor. 4 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza sunan Rubin’in üst seviye akıllı telefonun arkasında gelişmiş 12 megapiksel önünde ise 8 megapiksel kamera olacağı Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkacağı gelen bilgiler arasında.

Essential Products tarafından henüz resmi bir açıklama gemiş deği. Ancak söz konusu cihazdan haber gelirse bizde gelişmelerden sizleri haber etmeye devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.