Andy Rubin

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden Android‘in geliştiricisi olarak bilinen Andy Rubin, bir akıllı telefon piyasaya çıkaracağı haberleri kısa bir süre önce medyada geniş yer buldu. Android bilindiği gibi 2005 yılına kadar pek adı bilinmeyen bir firmaydı. Ancak 2005 yılında Google‘ın satın aldığı şirket  iki yıl içerisinde büyük yol kat ederek 2007 yılına gelindiğinde tüm dünyada kullanılacak olan bir mobil işletim sistemi geliştirildiğini duyurdu. Bu mobil işletim sitemi Linux tabanlı ama bilindik ve alışılmışın dışında bir mobil işletim sistemiydi Tabiki bu ekibin başında yer alan kişi Andy Rubin‘den başkası değildi. 2005 yılında küçük bir ekibin başına getirilen ve Linux çekirdeğinden bir mobil işletim sistemi ortaya çıkarmak için çalışmalara başlayan ekip 2007 yılına gelindiğinde Androrid‘in ilk sürümü olan Android 1.6 Alpha‘yı duyurmuştu.

Andy Rubin’den Essential adında bir akıllı telefon gelebilir

Android‘in yaratıcısı olarak bilinen Rubin şimdide küçük bir ekip ile yeni bir akıllı telefon piyasaya çıkarmak için kolları sıvamış durumda.Andy Rubin‘in ekibinde yer alanlar büyük teknoloji firmalarından emekli olmuş kişilerden oluşuyor. Bu haber ilk çıktığında yeni bir işletim sistemi mi geliyor? tartışmaları devam ederken, bu tartışmalara nokta koyacak bir bilgi geldi. Söz konusu bilgi Essential‘in Android 7 ile çalıştığını gösteriyor. Buda şu anlama geliyor ki yeni bir mobil işletim sistemi gelmeyecek.

Essential’ın özellikleri

Geekbench testinde ortaya çıkan bazı özellikler telefonun üst seviye özelliklere sahip olduğunu gösteriyor.

Essential FIH PM1

Geçen ay Gekbench testinde görülen Essential FIH PM1 adında ki akıllı telefonun Rubin’in piyasaya çıkaracağı akıllı telefon olduğu iddia ediliyor. Söz konusu akıllı telefonun Snapdragon 835 yongasetin gücünü aldığı görülürken cihazın RAM miktarı 4 GB olarak görülüyor. Son olarak Essential FIH PM1 adında ki cihazın Android 7 ile çalıştığını belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.