Andy Rubin

Android’i geliştiren ekibin başındaki isim olarak bilinen Andy Rubin kendi akıllı telefonunu yakında tanıtması bekleniyordu, söz konus telefonun bir görseli yayınlandı.

İşte Andy rubin’in akıllı telefonunun görseli

Andy Rubin, Android kullanıcıları veya teknolojiyi yakından takip eden çoğu kişi bu ismi bir kez olsada duymuş,okumuştur. Android’i geliştiren 5 kişilik ekibin başında ki  kişi olan Rubin daha sonra Google ile yollarını ayırmıştı. 2015 yılında yaptığı bir açıklama ile tüm dikkatleri üzerine çeken Andy Rubin, İphone gibi üst seviye akıllı telefonlara rakip olabilecek telefon geliştirmek istediğini belirtmişti.

Aradan uzun zaman geçmesine rağmen Rubin’in telefonu ortalıkta yoktu, ta ki söz konusu telefonun bir görseli paylaşılana kadar.

Rubin’in akıllı telefonun görseline baktığımızda tamamen çerçevesiz olarak görülen cep telefon görselde tamamen gözükmüyor. Sadece bir kısmı görülen telefon Xiaomi’nin, oldukça ilgi gören Mi Mix akıllı telefonuna benzetildi. Andy Rubin’in, akıllı telefonun özellikleri ne olacağı ve ekran boyutunun kaç inç olacağı henüz bilinmiyor. Ancak telefonun üst seviye özelliklere sahip olacağı tahmin ediliyor. Ve bu tahmin Rubin’in kendi yaptığı 2015 yılı açıklamasına dayandırabiliriz. 2015 yılındaki Rubin açıklamasında İphone’lara rakip olacak bir akıllı telefondan bahsediliyordu. Essential adında ki şirketin başında olan Rubin kendi üreteceği cep telefonun ismide Essential olabileceği iddia ediliyor.

2005 yılında 5 kişilik ekibin başına getirilen isim olan Rubin, 2007 yılında Android’i geliştirdiklerini açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.