Essential

Bugün dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android’i geliştiren ekibin başında olan Andy Rubin’in merakla beklenilen akıllı telefonun tanıtılma tarihi 30 Mayıs olabilir.

Google’da çalışan Andy Rubin, 2005 yılında küçük bir ekibin başına getirildi. Andy Rubin‘in başında olduğu küçük ekibin görevi Linux çekirdeğinden bir mobil işletim sistemi geliştirmekti.  Android‘i geliştiren ekip 2005 yılında çalışmalarına başlayarak 2 yıl kadar Android işletim sistemini geliştirdiklerini 2007 yılında duyurarak mobil işletim sistemlerinin kaderini değiştirmişti.

Android‘i geliştiren ekibin başında olan Rubin, aynı zamanda Android’in babası olarakta nitelindiriliyor. Google ile uzun yıllar birlikte çalışan Rubin, daha sonra Google’dan ayrılmazsada Essential adında kendi şirketini kurdu. Essential şirketinde çalışanların çoğu dev şirketlerden emekli olmuş profesyonel kişilerden oluştuğunuda belirtmeden geçmeyelim.

Andy Rubin

Android’in babası Rubin’in akıllı telefonu 30 Mayıs’ta tanıtılabilir

Rubin, yıllar önce yaptığı bir açıklamada iPhone’lara rakip olacak bir akıllı telefon çıkarmak istediğini belirtmesinin üzerinden epeyce uzun bir zaman geçmesinden sonra bir kaç ay önce Rubin’in akıllı telefonunun geleceği belli olmuştu. Essential, resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada 30 Mayıs’ı işaret etti. 30 Mayıs’ta tanıtılması beklenen akıllı telefon Xiaomi tarafından 2016 yılında tanıtılan Mi Mix adında neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip olan model ile benzer bir tasarıma sahip olabileceği tahmin edilen Andy Rubin‘in akıllı telefonun üst seviye teknik özelliklere sahip olacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Essential‘da çalışan uzman kişilerin daha önce dev şirketlerden emekli olmuş deneyimli kişilerden oluştuğunu göz önüne aldığımızda Rubin’in akıllı telefonunun Mi Mix modelinden çok daha iyi olacağını tahmin ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.