Nokia 9

Finlandiya merkezli Nokia’nın uzun zamandır konuşulan amiral gemi modeli Nokia 9 Android Oreo yüklü olarak GFXBench testinde ortaya çıktı.

Nokia’nın tekrar pazara dönmesiyle birlikte, Nokia 3,Nokia 5 ve Nokia 6 ile amiral gemi modellerinden Nokia 8’i tanıtmıştı. Uzun yıllar boyunca pazardan uzak kalmasına rağmen tekrar dönen Nokia, büyük ilgi gördü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Nokia 8 Edge çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı

Daha önce bir çok kez teknik özellikleri sızdırılan Nokia 9 özellikleri arasında hep Android 7.1.1 Nougat bulunuyordu, ancak bu sefer ki sızıntıda Android Oreo ile çalıştığını görüyoruz.

Nokia 9 özellikleri GFXBench’te gözüktü

Nokia 9 özellikleri daha önce bir çok sızdırmada, 6 veya 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanıyla geleceği belirtilen cihaz, bu deda 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip olduğu gözüküyor.

Qualcomm’un, Snapdragon 835 işlemcisinden güç alması bekenen Nokia 9’da Iris tarayıcısı, toza ve suya karşı IP68 sertifikasına sahip olması beklenen Nokia 9 fiyatı ise 749 euro olması bekleniyor.

Nokia 8 ile aynı kameraya sahip olması beklenen Nokia 9’un amiral gemi modeli olması nedeniyle Android 8.0 Oreo gelmesi hiçte sürpriz olmayacak, zira Android Oreo zaten tanıtıldı ve kısa zamanda bir çok üst seviye akıllı telefona ulaşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.