Android

Google’un popüler mobil işletim sistemi Android için yep yeni bir dönem başlıyor. Google tarafından yapılan bir açıklama ile Nougat’ın kaderi belli oldu.

Google’un sahibi olduğu popüler mobil işletim sistemi Android’in yeni versiyonu olacak olan Android 8 O sürümüyle beraber bir önce ki sürümü olan Android 7 Nougat’ın geliştirme programıda sona erecek. Nougat beta’nın sonra ermesiyle beraber Android için yeni bir dönem olan Android 8 beta programı başlayacak ve sonra ki sürüm olan Android 9 sürümüne kadar devam edecek.

Android O’nun önizleme geliştirici sürümü Google I/O etkinliğinde duyurulacak

Duyurulduğu ilk günlerden itibaren oldukça ilgi gören Google’un mobil işletim sistemi Android geliştirilmeye devam ediliyor. Halihazırda Android’in en son sürümü konumunda bulunan Nougat sürümünün beta geliştirme programı bugüne kadar devam ediliyordu.

>>İlginizi Çekebilir:Android 7.0 Nougat kullanım oranı belli oldu

Ancak Google’dan son gelen açıklamayla birlikte Android Nougat beta geliştirme programının bitirilip yakın zamanda Android Oreo’nun beta geliştirme programı başlatılacağı belirtiliyor. Nougat’ın gelmesiyle beraber bir çok Android’li cihaz Android 7 Nougat ile piyasaya sunularak ilgi görmüştü.

Google, genellikle en son Android sürümlerini önce kendi cihazlarına dağıttığını biliyoruz. 17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Google I/O etkinliğinde Android O’nun geliştirici önizleme sürümünüde duyurması bekleniyor. O tarihten itibaren tüm gözler Android Oreo sürümünün üzerine çevrilecek ve Google’da Android O’nun geliştirilmesine ağırlık verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.